Mirosław Górecki sędzią meczu z Radomiakiem

08 / 05 / 2018

Po raz trzeci z rzędu spotkanie piłkarzy ŁKS-u sędziować będzie arbiter z Górnego Śląska. Mirosław Górecki to sędzia z ekstraklasową przeszłością.

45-letni Mirosław Górecki sędziował w tym sezonie jedenaście spotkań ligowych, z czego osiem w drugiej lidze, dwukrotnie w trzeciej lidze i raz na zapleczu ekstraklasy (mecz Ruch Chorzów – Górnik Łęczna).

W sumie pokazał w tych meczach 54 żółte kartki, 4 czerwone i co ciekawe ani razy nie wskazał na jedenasty metr.

Pan Górecki nie sędziował w tym sezonie meczu z udziałem ełkaesiaków, natomiast był rozjemcą jednego spotkania Radomiaka. Wówczas piłkarze naszego środowego rywala ulegli na własnym boisku Siarce Tarnobrzeg.

W przeszłości arbiter, który pracował także na boiskach ekstraklasy, sędziował co najmniej dwa mecze ełkaesiaków. W sezonie 2012/2013 prowadził spotkania z Cracovią (4:2 dla „Pasów”) oraz Arką Gdynia (2:0 dla rywala).

Obsada sędziowska 30. kolejki (9 maja):

• Gwardia Koszalin – MKS Kluczbork / 17:00 / Damian Kos (Gdańsk)
  • Olimpia Elbląg – Wisła Puławy / 17:00 / Szymon Lizak (Poznań)
  • Stal Stalowa Wola – Rozwój Katowice / 17:00 / Paweł Kukla (Kraków)
  • Błękitni Stargard – Legionovia Legionowo / 17:00 / Maciej Pelka (Piła)
  • Gryf Wejherowo – ROW 1964 Rybnik / 17:00 / Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski)
  • ŁKS Łódź – Radomiak Radom / 17:30 / Mirosław Górecki (Katowice)
  • GKS Bełchatów – Warta Poznań / 19:00 / Sebastian Krasny (Kraków)
  • Znicz Pruszków – Garbarnia Kraków / 19:00 / Monika Mularczyk (Skierniewice)