Maciej Dampc piłkarzem ŁKS-u

23 / 05 / 2019

Drugim nowym piłkarzem, który wzmocni drużynę ŁKS-u w nadchodzącym sezonie, jest Maciej Dampc. 23-letni obrońca, który ostatnio występował w Bytovii Bytów, podpisał z “Rycerzami Wiosny” dwuletnią umową (do 30 czerwca 2021 roku).

Maciej Dampc pochodzi z Gdyni i przygodę z piłką nożną rozpoczynał w tamtejszej Arce. W ekipie żółto-niebieskich grał w kolejnych grupach młodzieżowych, a następnie w zespole trzecioligowych rezerw, skąd latem 2015 roku trafił do Gryfa Wejherowo. Po dwóch sezonach spędzonych u “Gryfitów” mierzący 188 cm wzrostu defensor przeniósł się na rok do Chojniczanki Chojnice, a w zakończonych niedawno rozgrywkach bronił barw Bytovii Bytów. Na wypożyczeniu w Bytovii 23-latek rozegrał 29 spotkań pierwszoligowych i jedno w Pucharze Polski.

– Decyzja i podpisanie umowy z Maćkiem, nastąpiły już w styczniu tego roku, po obserwacji całej rundy jesiennej, gdzie przypomnę, że nasz zespół doznał porażki w meczu z Bytovią i… z Maćkiem w składzie – mówi Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy Łódzkiego Klubu Sportowego. – Maciej to lewonożny środkowy obrońca i też na taką pozycję będzie przygotowywany do gry w naszym klubie. Atutem Macieja jest bardzo dobre wprowadzenie piłki, moc oraz profesjonalizm.

– Cieszę się, że nasze porozumienie z Maćkiem da nam szerszy wachlarz rozwiązań i na tej newralgicznej pozycji będzie mieli dwóch (Maćka i Janka Sobocińskiego) zawodników, którzy w stu procentach odpowiadają naszej filozofii prowadzenia gry. Poza tym, zależało nam, aby na tej pozycji (półlewy środkowy obrońca) pozyskać Polaka. Mam nadzieję, że potencjał Maćka będzie wykorzystywany w naszym zespole – dodaje Przytuła.

Maciej, witamy w biało-czerwono-białej rodzinie!