Aktualności

Łukasz Piątek piłkarzem ŁKS-u!

41
26 / 09 / 2018

Łukasz Piątek został nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego. Umowa, którą podpisał doświadczony pomocnik, obowiązuje do końca czerwca 2020 roku z opcją przedłużenia o rok.

Łukasz Piątek, który 21 września skończył 33 lata, pochodzi z Warszawy i jest wychowankiem tamtejszej Polonii. W zespole „Czarnych Koszul” zadebiutował w sezonie 2005/06 i łącznie rozegrał dla tego klubu 210 spotkań (z czego 180 w rozgrywkach ligowych).

W lipcu 2013 roku Piątek przeniósł się do Zagłębia Lubin, w którym spędził cztery sezony. W tym czasie w ekipie „Miedziowych” zagrał 139 meczów (z czego 123 w ekstraklasie). W minionym sezonie Piątek bronił natomiast barw Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, dla której zaliczył łącznie 34 występy (w tym 32 w ekstraklasie).

Dotychczasowy dorobek Łukasza Piątka w piłce seniorskiej to łącznie 383 spotkania i 33 gole (w tym w ekstraklasie – 246 gier i 22 bramki).

Rozmowy z Łukaszem o jego ewentualnym wyborze naszego klubu trwały blisko miesiąc. Patrząc na regularność gry Łukasza w ekstraklasie przez 10 lat, a także na szeroko pojęty profesjonalizm oraz umiejętności, zdecydowaliśmy się na ten ruch, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – przyznaje Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy Łódzkiego Klubu Sportowego. –  Zawsze podkreślałem, że zawodnik doświadczony, poza jakością gry w piłkę nożną, ma wnieść mądrość do szatni, ma wpływać na edukację młodszych zawodników. I jeśli na rynku piłkarskim taki zawodnik się pojawi, a do tego będzie się wpisywał w naszą filozofię gry, to skorzystamy z takiej możliwości, aby znalazł się w naszym klubie – dodaje.

Nowy zawodnik już w czwartek będzie do dyspozycji trenerów ŁKS-u. – Zarówno pod względem zdrowotnym, jak i mentalnym, przygotowanie Łukasza jest na bardzo wysokim poziomie. To pozwala na to, aby oczekiwać od niego również gry na wysokim poziomie jeszcze przez kilka lat. Co ważne, Łukasz jako bardzo ambitny zawodnik ma swój indywidualny cel, o którym sam niedługo opowie. Mam nadzieje, że ten cel osiągnie właśnie w naszym klubie – podkreśla dyrektor sportowy ŁKS-u.

Łukasz Piątek będzie występował w ŁKS-ie w koszulce z numerem 28.

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]