Losowanie I rundy Pucharu Polski – 10 sierpnia

01 / 08 / 2018

fot. PZPN

W piątek 10 sierpnia poznamy rywala ełkaesiaków w I rundzie Pucharu Polski. Łodzianie w tej fazie rozgrywek mają szansę trafić między innymi na drużynę z ekstraklasy.

W tym sezonie „Rycerze Wiosny” sprawdzą się nie tylko w Fortuna I lidze. Swój udział w Pucharze Polski łodzianie rozpoczną od I rundy, a pierwszego rywala poznamy już w piątek 10 sierpnia.

Jak informuje PZPN, w losowaniu wezmą udział czterej zwycięzcy rundy wstępnej, 16 zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu regionalnym, 16 zespołów ekstraklasy z sezonu 2017/18, 18 zespołów I ligi z sezonu 2017/18 oraz 10 zespołów II ligi z sezonu 2017/18.

Ełkaesiacy swój pierwszy mecz w tych rozgrywkach rozegrać mogą 25, 26 lub 27 września, 2, 3 lub 4 października. Jeśli ŁKS trafi w pierwszej rundzie na przykład na zespół z ekstraklasy, mecz (nie ma rewanżu; w przypadku remisu rozstrzygnie dogrywka a w dalszej kolejności rzuty karne), odbędzie się w Łodzi jako że na tym etapie i wszystkich kolejnych (poza finałem) gospodarzami są drużyny z niższych lig (chyba, że trafimy na pucharowicza, wówczas to on będzie gospodarzem).

ŁKS dwukrotnie doszedł do finału Pucharu Polski. Po raz pierwszy w 1957 i wówczas łodzianie zdobyli trofeum (wygrana 2:1 z Górnikiem Zabrze w Łodzi). Po raz drugi w 1994 roku (w finale ulegliśmy Legii w Warszawie).

Ostatni niezły występ w tych rozgrywkach zanotowali „Rycerze Wiosny” w sezonie 2010/2011 (też jako pierwszoligowiec) – ograli wówczas Olimpię Elbląg (2:1) i Polonię Bytom (3:0), a odpadli dopiero w 1/8 po rzutach karnych z Lechią Gdańsk.

Losowanie będzie transmitowane na żywo na kanale Łączy Nas Piłka na portalu YouTube.