ŁKS w Side | Dzień 3

15 / 01 / 2020

Trzeci dzień zgrupowania w Side przywitał ełkaesiaków… deszczem. Opady nie trwały jednak długo i większość zaplanowanych na wtorek zajęć „Rycerze Wiosny” odbyli w promieniach słońca. Było wprawdzie nieco chłodniej niż w poniedziałek, ale na 16-17 kresek, które pokazywał termometr, nikt nie narzekał.

Podczas pierwszego wtorkowego treningu pracowali wszyscy zawodnicy, dla których znalazło się miejsce w samolocie do Turcji. W pierwszej części zajęć bramkarze jak zwykle ćwiczyli pod okiem Jacka Janowskiego, a gracze z pola rozgrzewali się zgodnie z poleceniami Macieja Musiała i Marcina Pogorzały. Później przyszła pora między innymi na doskonalenie akcji jeden na jeden oraz prostopadłe zagrania, które otwierają drogę do bramki przeciwnika.

Po południu w zajęciach wzięło udział 25 zawodników, gdyż Łukasz Sekulski poczynania kolegów oglądał jedynie z ławki rezerwowych. W trakcie pierwszej sesji treningowej „Sekul” nabawił się bowiem stłuczenia mięśnia czworogłowego i sztab medyczny w trosce o zdrowie napastnika postanowił dać mu odpocząć. Sam trening był natomiast poświęcony głównie kwestiom taktycznym, choć nie zabrakło także gierek w rożnych wariantach.

Środa dla biało-czerwono-białych również zapowiada się bardzo pracowicie. Na godzinę 10:00 zaplanowano trening, który ma być poświęcony przede wszystkim stałym fragmentom gry, a o godzinie 16:00 podopieczni Kazimierza Moskala odbędą pierwszą w tym roku grę kontrolną. Ich rywalem będzie Neftczi Baku, czyli aktualny wicemistrz i wicelider Azerbejdżanu. Warto dodać, że jest to drużyna doskonale znana ełkaesiakom, bo… piłkarze obu ekip mieszkają w tym samym hotelu i mijają się kilka razy dziennie w restauracji i w drodze na boisko.

Przy okazji wypada jeszcze wspomnieć, że nie są to jedyne zespoły, które mają bazę w hotelu The Sense De Luxe – oprócz nich są tu także FC Saburtalo Tbilisi (mistrz Gruzji z 2018 roku i brązowy medalista z poprzedniego sezonu), Jenisej Krasnojarsk (druga liga rosyjska). Co więcej, w środę mają jeszcze dolecieć drugie drużyny Spartaka Moskwa i CSKA Moskwa.