Aktualności

ŁKS rozpoczął współpracę ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata

8
04 / 09 / 2017

Długo środowisko związane z ŁKS-em czekało na odbudowanie współpracy na linii klub – szkoła. Dzięki Marcinowi Gortatowi oraz ludziom związanym ze szkołą sportową Jego imienia, dołączamy jako ŁKS Łódź do tego projektu – powiedział Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy ŁKS-u. 

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata funkcjonuje od września 2011 roku jako jedna z niewielu niepublicznych bezpłatnych szkół sportowych w Polsce. Jej założycielem i właścicielem jest Marcin Gortat – wybitny polski koszykarz, zawodnik ligi NBA.

Marcin Gortat to profesjonalizm, solidność i klasa. Tworząc warunki dla rozwoju piłkarskiego, troszczymy się także o rozwój intelektualny i właśnie dlatego pojawił się temat umowy partnerskiej między Szkołą Marcina Gortata a ŁKS-em Łódź. Myślę, ze stworzenie klasy dla chłopców z drużyny U17 to pierwszy krok w budowaniu łódzkiego środowiska związanego z naszym klubem – podsumował Krzysztof Przytuła.

Zawodnicy z Akademii ŁKS-u znaleźli się w szkole w dwóch rocznikach. Jeden z nich tworzą piłkarze U17, drugi – zawodnicy występujący w Centralnej Lidze Juniorów. Rozwiązanie to bardzo pomoże i ŁKS-owi, i młodym piłkarzom, chociażby dlatego, że plan lekcji ułożono tu z myślą także o treningach, na przykład piłkarze zaraz po szkole udają się na zajęcia w klubie.

Szkołę Marcina Gortata i ŁKS łączy między innymi osoba Pawła Drechslera. To on jeszcze przed lekcjami będzie przeprowadzać treningi motoryczne z piłkarzami. Zresztą w szkole pracują także inni zatrudnieni w ŁKS-ie szkoleniowcy.

Warto dodać, że w przyszłym roku z myślą o młodych zawodnikach Akademii ŁKS powstaną podobne klasy w szkole podstawowej.

Bardzo się cieszę, że udało się nam nawiązać współpracę z Akademią Piłkarską ŁKS. Od dłuższego czasu obserwujemy ten projekt i jestem przekonany, że za kilka lat będzie to jedna z najbardziej profesjonalnych akademii w Polsce. Znamy ludzi tworzących ten projekt, odliczamy dni do otwarcia nowoczesnej bazy treningowej przy ul. Minerskiej i jesteśmy pewni, że dokładając do tego nasze doświadczenia w łączeniu edukacji ze sportem, jesteśmy w stanie wspólnie się uzupełniać i kompleksowo rozwijać sportowo, edukacyjnie i wychowawczo młodych zdolnych ludzi – stwierdził Michał Feter, dyrektor Szkoły Marcina Gortata.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata o profilu sportowym daje szanse uczniom z całego kraju uprawiać sport pod okiem wykwalifikowanych trenerów oraz równocześnie zdobywać wiedzę na najwyższym poziomie.

Jest to unikalna oferta pozwalająca w doskonały sposób łączyć pasję do sportu z realizowaniem programu edukacyjnego zgodnie z podstawą programową.

POWRÓT


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]