Aktualności

ŁKS Łódź na 100-lecie Niepodległości

3
09 / 03 / 2018

Ten rok jest dla nas szczególnie ważny nie tylko ze względu na obchody 110-lecia powstania klubu. Jako dumni Polacy z wielką radością świętować będziemy 100. rocznicę odzyskania naszej wolności. To dar, który warto docenić i o którym warto na każdym kroku pamiętać.

Od zbliżającej się rundy wiosennej, piłkarze ŁKS-u będą grać w nowych strojach zaprojektowanych specjalnie na jubileusz ŁKS-u. Na przodzie koszulek meczowych (w lewym dolnym rogu) będzie widniało logo Polski Niepodległej.

Przedstawiciele klubu zgłosili się z prośbą o możliwość użytkowania powyższej formy wizualnej do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz koordynatorów „Programu Niepodległa”. Organizacje, które zabiegały o identyfikację z programem, musiały wpisywać się w idee projektu.

Celem powyższego przedsięwzięcia jest wspieranie, propagowanie i uwydatnienie wspólnoty obywatelskiej. Jak wiadomo, ŁKS to klub z ogromnymi tradycjami i silnym poczuciem przynależności, nie tylko tej lokalnej. Nasz klub od zawsze mocno identyfikował się z Polską i postawą patriotyczną, często w opozycji do antypolskich władz.

Najlepszym na to przykładem jest fragment, pochodzący z Gazety Porannej (24.02.1920):

Łódzki Klub Sportowy zjechał dziś do Pogoni. Ciekawa jest historia tego klubu. Założony i postawiony na dzisiejszej wyżynie przez dawnych graczy Cracovii Millera i Polaka jeden jedyny klub polski w Łodzi do dnia dzisiejszego zachował charakter polski, mimo prześladowań podczas okupacji niemieckiej zachował się zawsze godnie i mimo przyrzeczeń, że na wypadek zmiany nazwy klubu znajdzie poparcie, nie dał się temi obiecankom uwieść, będąc do dnia dzisiejszego ostoją sportu polskiego w Łodzi”.

Z podniesioną głową będziemy reprezentować wartości programu „Niepodległa”, obchodząc tym samym wolność, którą udało się odzyskać przed 100 laty.


POWRÓT


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]