Aktualności

Książka „110 ŁKS” nominowana w plebiscycie Sportowa Książka Roku

25
03 / 01 / 2019

Wydana w ramach Budżetu Obywatelskiego Województw Łódzkiego, książka Remigiusza Piotrowskiego „110 ŁKS” został nominowana w prestiżowym plebiscycie Sportowa Książka Roku 2018.

Książka jest rodzajem subiektywnej kroniki, quasi-reportażem historycznym. Przedstawia 110 spotkań Łódzkiego Klubu Sportowego – meczów o różnym znaczeniu i różnej rangi – jedne wpłynęły na historię klubu, inne zajmują szczególne miejsce w pamięci kibiców, pozostałe są pretekstem do przypomnienia faktów i ważnych postaci z dziejów ŁKS-u oraz uchwycenia atmosfery towarzyszącej zmaganiom przedwojennej drużyny „czerwonych” i powojennej – „Rycerzy Wiosny”.

Autor przypomina wybrane mecze z dwudziestolecia międzywojennego, słynne spotkania legendarnej drużyny z lat 50., starcia w europejskich pucharach z Manchesterem United, FC Porto czy AS Monaco, a także te, które ełkaesiacy rozegrali w niższych ligach, a które mają niebagatelne znaczenie dla najnowszej historii klubu.

Sportową Książkę Roku w kategoriach – piłkarska, historyczna, górska, biografie i autobiografie, dla dzieci oraz poradniki – wybiorą eksperci. Czytelnicy z kolei będą mieli wpływ na wybór polskiej i zagranicznej publikacji (w tej pierwszej kategorii nominowana została książka Piotra Dobrowolskiego o Stanisławie Terleckim). Głosowanie odbywa się na stronie plebiscyt.sportowaksiazkaroku.pl i zakończy się 31 stycznia, a wyniki plebiscytu zostaną opublikowane 15 lutego.

Książkę Remigiusza Piotrowskiego można również ocenić na stronie organizatora plebiscytu, do czego bardzo zachęcamy.


Czytaj więcej…

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]