Aktualności

Konferencja Zarządu ŁKS Łódź (Retransmisja)

13
05 / 12 / 2017

We wtorek (5 grudnia) w sali konferencyjnej Stadionu Miejskiego przy al. Unii Lubelskiej 2 odbyła się konferencja prasowa, na której podsumowano jesień i przedstawiono plany na przyszłość.

W konferencji wzięli udział prezes ŁKS-u – Tomasz Salski, wiceprezes – Dariusz Łyżwa, dyrektor klubu – Dariusz Lis, dyrektor sportowy – Krzysztof Przytuła, trener – Wojciech Robaszek oraz dwóch piłkarzy. Pierwszym z nich był kapitan Michał Kołba, który przedłużył kontrakt z klubem, drugim – Rafał Kujawa, znany jeszcze z występów w ŁKS-u w ekstraklasie.

Zachęcamy do obejrzenia zapisu wideo z całej konferencji prasowej:

Na spotkaniu podsumowano jesień, prezes Tomasz Salski oświadczył m.in., że zarząd klubu jest bardzo zadowolony z nadwyżki w budżecie (ten dzięki dotychczasowej polityce klubu wzrósł z trzech do czterech milionów złotych), a Dariusz Lis wspomniał m.in. o średniej frekwencji na meczach w rundzie jesiennej (wzrost o sto procent względem ubiegłego sezonu) i możliwości zakupienia voucherów świątecznych, które każdy kibic będzie mógł zamienić na karnet.

Krzysztof Przytuła zaznaczył z kolei, że od momentu pojawienia się jego osoby w klubie w drużynie w każdym okienku transferowym pojawiało się średnio czterech piłkarzy i teraz nadchodzi czas, aby pozwolić stworzonej niedawno grupie popracować ze sobą dłużej i co za tym idzie zapewnić projektowi stabilizację.

Dyrektor sportowy przedstawił nowego-starego zawodnika, który wzmocni zespół wiosną, bardzo przy tym komplementując Rafała Kujawę i zauważając, że obie strony z faktu przejścia zawodnika do ŁKS-u powinny czerpać duże korzyści. Wspominał także o rozwoju grup młodzieżowych i celach jakie stawia sobie klub w tym aspekcie, nie wykluczył również tego, że w pierwszej drużynie pojawią się zimą jeszcze jeden lub dwóch nowych zawodników.

Głos zabrał również trener Wojciech Robaszek, który z jednej strony krótko podsumował udaną w wykonaniu drużyny rundę jesienną, z drugiej – przedstawił w zarysie plan przygotowań do rozgrywek w rundzie rewanżowej. Wiele wskazuje na to, że ełkaesiacy będą trenować na obiektach przy ul. Minerskiej, na terenie kraju trudno bowiem znaleźć o tej porze roku boiska o jakości, jaką gwarantują te znajdujące się na wspomnianym obiekcie. Szkoleniowiec ŁKS-u pochwalił swój zespół za dyscyplinę jesienią i wyjaśnił, że zarówno on, jak i jego podopieczni skupiają się zawsze na najbliższy meczu. I to on, zdaniem trenera, jest ważniejszy niż snucie dalekosiężnych planów na przyszłość.

Zapis wideo z konferencji prasowej, na której działacze ŁKS-u, trener i piłkarze poruszyli też kilka innych godnych uwagi kwestii znajdziecie w załączonym wyżej linku.

POWRÓT


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]