Kolejne szpitale otrzymały wsparcie od kibiców ŁKS

05 / 04 / 2020

Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego przekazali na rzecz szpitali materiały medyczne za ponad 19 tysięcy złotych. Zbiórka cały czas trwa, a na koncie jej organizatorów pojawiło się już kilka kolejnych tysięcy złotych, które również zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla placówek medycznych.

W sumie kibice ŁKS zebrali dotąd 21 tysięcy złotych. Większość tych środków została już rozdysponowana (zakupiono za nie środki medyczne), co więcej ełkaesiacy nie tylko wpłacają pieniądze, ale również przekazują m.in. wodę oraz środki czystości.

Stowarzyszenie Kibiców ŁKS odwiedziło do tej pory trzy placówki – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej Curie w Zgierzu, Miejskie Centrum Medyczne im. dr Karola Jonschera oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Norberta Barlickiego w Łodzi.

Po konsultacji z lekarzami i dyrektorami poszczególnych placówek sympatycy ŁKS przekazali przede wszystkim środki ochrony zdrowia (nowe kombinezony ochronne, przyłbice, rękawice, płyny do dezynfekcji oraz ciśnieniomierze i pulsometry), zgodnie z zapotrzebowaniem poszczególnych szpitali.

Placówki medyczne przygotowują się na najgorszy scenariusz i dlatego tak ważna jest zarówno pomoc finansowa, jak i profilaktyka oraz zastosowanie się do zarządzeń władz (w tym tego dotyczącego pozostania w domach).

Do tej pory w województwie łódzkim na koronawirusa zachorowało 259 osób, z czego 3 zmarły (stan na 5 kwietnia).

Wesprzeć akcję fanów ŁKS może każdy. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia Kibiców ŁKS Łódź w tytule wpisując „pomoc”.

• 3 Oddział PKO BP S.A. w Łodzi: 48 1020 3378 0000 1402 0163 6422
  • W tytule przelewu należy wpisać „pomoc”.
  • Konto PayPall dla emigracji: sk@lksfans.pl