Aktualności

Kartka z kalendarza: 15 września

8
15 / 09 / 2017

PZP: FC Porto 2:0 ŁKS Łódź

15 września 1994 roku łodzianie zmierzyli się w Pucharze Zdobywców Pucharów ze słynnym FC Porto. Nikt nie dawał naszej drużynie większych szans w starciu z utytułowanym rywalem, niektórzy nawet obawiali się kompromitacji i choć w Portugalii ŁKS faktycznie przegrał (2:0), to jednak pozostawił po sobie dobre wrażenie. Gospodarze zdobyli dwa gole dopiero w końcówce spotkania, wcześniej przy stanie 0:0 świetną okazję do pokonania Vítor Baía zmarnował Jacek Płuciennik.

ŁKS wystąpił w tym meczu w następującym składzie: Zajda – Kościuk, Chojnacki, Bendkowski, Pawlak, Lenart, Krysiak (74 Nowacki), Leszczyński, Wieszczycki, Cebula, Płuciennik (88 Matusiak).

Puchar UEFA: ŁKS Łódź 1:3 AS Monaco

Cztery lata później ŁKS znów grał w europejskich pucharach. Tym razem jego rywalem było AS Monaco, a mecz w Łodzi rozpoczął się od kapitalnej bramki Piotra Matysa. Niestety, potem do głosu doszli rywale (w ich składzie roiło się od gwiazd, w tym świeżo upieczonych mistrzów świata) i aż trzykrotnie pakowali piłkę w bramce popularnego Bodzia W.

ŁKS w meczu z AS Monaco: Wyparło – Krysiak, Bendkowski, Pawlak, Kos, Lenart, Jakubowski (67 Żuberek), Darlington, Wieszczycki (65 Niżnik), Matys.

POWRÓT


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]