Aktualności

Kartka z kalendarza: 15 września

8
15 / 09 / 2017


PZP: FC Porto 2:0 ŁKS Łódź

15 września 1994 roku łodzianie zmierzyli się w Pucharze Zdobywców Pucharów ze słynnym FC Porto. Nikt nie dawał naszej drużynie większych szans w starciu z utytułowanym rywalem, niektórzy nawet obawiali się kompromitacji i choć w Portugalii ŁKS faktycznie przegrał (2:0), to jednak pozostawił po sobie dobre wrażenie. Gospodarze zdobyli dwa gole dopiero w końcówce spotkania, wcześniej przy stanie 0:0 świetną okazję do pokonania Vítor Baía zmarnował Jacek Płuciennik.

ŁKS wystąpił w tym meczu w następującym składzie: Zajda – Kościuk, Chojnacki, Bendkowski, Pawlak, Lenart, Krysiak (74 Nowacki), Leszczyński, Wieszczycki, Cebula, Płuciennik (88 Matusiak).

Puchar UEFA: ŁKS Łódź 1:3 AS Monaco

Cztery lata później ŁKS znów grał w europejskich pucharach. Tym razem jego rywalem było AS Monaco, a mecz w Łodzi rozpoczął się od kapitalnej bramki Piotra Matysa. Niestety, potem do głosu doszli rywale (w ich składzie roiło się od gwiazd, w tym świeżo upieczonych mistrzów świata) i aż trzykrotnie pakowali piłkę w bramce popularnego Bodzia W.

ŁKS w meczu z AS Monaco: Wyparło – Krysiak, Bendkowski, Pawlak, Kos, Lenart, Jakubowski (67 Żuberek), Darlington, Wieszczycki (65 Niżnik), Matys.

POWRÓT
Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy II

Partnerzy III

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

NEWSLETTER

ZAPISUJĄC SIĘ NA NEWSLETTER OŚWIADCZAM, ŻE ZAPOZNAŁEM SIĘ Z REGULAMINEM I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH

FreshMail.pl

NEWSLETTER ŁKS

Zapisz się i bądź na bieżąco

FreshMail.pl