Finał Pucharu Polski kobiet na stadionie przy al. Unii 2

13 / 03 / 2018

Ostatniego dnia maja na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2, który na co dzień jest domem ŁKS-u, odbędzie finał kobiecego pucharu Polski.

W sezonie 2016/17 Puchar Polski powędrował do Konińskiego Klubu Piłkarstwa Kobiecego Medyk. Na stadionie miejskim w Radomiu mecz finałowy obejrzało 3 420 widzów i liczmy,  że Łódź wynik ten zdoła pobić.

Najwięcej zwycięskich finałów mają na koncie piłkarki Czarnych Sosnowiec, które zdobyły puchar aż jedenaście razy i w tym roku mogą ten wynik poprawić w Łodzi. Warunkiem jest jednak pokonanie Olimpii Szczecin w półfinale. W drugim półfinale zmierzą się GKS Górnik Łęczna i AZS PWSZ Wałbrzych.

Nieco ponad miesiąc później, 31 maja, na Stadionie Miejskim przy al. Unii Lubelskiej 2 odbędzie się finał kobiecego Pucharu Polski. Prawdopodobnie będzie go można obejrzeć na żywo w Polsacie Sport.

Triumfy w Pucharze Polski kobiet:

• 11 / Czarni Sosnowiec
  • 8 / Medyk Konin