Ełkaesiackie naj… czyli garść ciekawostek przed nowym sezonem

12 / 07 / 2018

Kto jest najniższy, a kto najwyższy w zespole ŁKS? Który gracz jest najstarszy, a który najmłodszy? Zachęcamy do zapoznania się z garścią ciekawostek przed rozpoczęciem sezonu.

Średnia wieku całej kadry Łódzkiego Klubu Sportowego zgłoszonej do rozgrywek w rundzie  jesiennej wynosi 24 lata. Najmłodszym zawodnikiem jest bramkarz Dawid Arndt (16 lat), zaś najstarszym obrońca Lukas Bielak (31 lat). Najwięcej graczy urodziły się w 1994 roku (pięciu) i 1999 roku (czterech). Tylko trzech zawodników urodziło się w latach 80. (1986, 1988 i 1989).

Najwyższym zawodnikiem w drużynie jest mierzący 190 centymetrów wzrostu bramkarz Michał Brudnicki. Najniższym – pomocnik Mateusz Gamrot (168 centymetrów). Ten drugi nie przez przypadek więc nazywany jest przez kolegów „Małym”.

Najwięcej problemów w bezpośrednich pojedynkach przeciwnicy powinni mieć z obrońcą Oskarem Koprowskim, który jest najcięższym graczem w zespole i waży 85 kilogramów. Natomiast Gamrot (63 kilogramy) jest najlżejszym piłkarzem w drużynie.

Zawodnikiem łódzkiego zespołu, który zanotował najwięcej występów w ekstraklasie jest Wojciech Łuczak (53 mecze). Łącznie cała kadra „biało-czerwono-białych” ma ich tylko 151.

Kadra pierwszoligowej drużyny składa się z 25 piłkarzy. Sześciu z nich to młodzieżowcy (zawodnicy urodzeni w 1998 roku i młodsi). Miejmy nadzieję, że każdy z nich będzie miał okazję do zaprezentowania swoich umiejętności przed kibicami!

• Kadra: 25 zawodników
  • Liczba młodzieżowców: 6