Aktualności

Dawid Szajrych dietetykiem ŁKS-u

13
06 / 09 / 2018

Łódzki Klub Sportowy rozpoczął współpracę z Dawidem Szajrychem, cenionym w Polsce dietetykiem, z pomocy którego korzysta wielu sportowców.

Absolwent Politechniki Łódzkiej (Technologia Żywności i Żywienie Człowieka) dietetyką zajmuje się zawodowo od trzech lat, chociaż tą dziedziną interesował się już wcześniej. Z jego wiedzy korzystało i korzysta nadal wielu sportowców, na czele z zawodnikami MMA, strongmanami oraz byłym mistrzem i aktualnym wicemistrzem Polski w dziesięcioboju, Rafałem Abramowskim.

W przeszłości z Dawidem Szajrychem współpracowali także piłkarze ŁKS-u (Michał Kołba i Ievgen Radionov), trenerzy personalni (wśród nich jest Piotr Benewiat, który przygotowywał Roberta Karasia do potrójnego ultratriathlonu), a i osoby nie uprawiające sportu zawodowo.

Współpraca Szajrycha z ŁKS-em zakłada archiwizację i analizę badań laboratoryjnych zawodników pierwszej drużyny, a także parametry antropometryczne, co ma pomóc w kontroli wagi i poziomu tkanki tłuszczowej. Ponadto co sześć miesięcy dietetyk przeprowadzi dokładną analizę badań diagnostycznych, żywienia i suplementacji. Na podstawie tych ostatnich zostaną opracowane zalecenia dla zawodników.

Zawodnicy wezmą również udział w szkoleniach z zakresu żywienia i suplementacji, co ma podnieść świadomość piłkarzy w tych kwestiach. Oczywiście w ramach współpracy będą przeprowadzane także konsultacje indywidualne, a Dawid Szajrych otwarty jest także na potrzeby wychowanków Akademii.

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner medyczny

[FM_form id="1"]