Aktualności

Damian Nowacki wypożyczony do Warty Sieradz

2
04 / 02 / 2018

Damian Nowacki został wypożyczony na 1,5 roku do Warty Sieradz. To kolejny po Janie Sobocińskim wychowanek ŁKS-u, który ma rozwijać się i zbierać doświadczenie w III-lidze.

W rundzie jesiennej młody pomocnik zagrał w pięciu spotkaniach (z Gryfem Wejherowo, Radomiakiem Radom, Garbarnią Kraków, Siarką Tarnobrzeg i Rozwojem Katowice), za każdym razem wchodząc na boisko z ławki rezerwowych.

Łącznie w barwach ŁKS-u Damian rozegrał 30 meczów na poziomie drugiej i trzeciej ligi, strzelając jedną bramkę w meczu Pucharu Polski z Górnikiem Łęczyca (0:2) oraz asystując kolegom sześć razy.

Wypożyczenie do Warty Sieradz ma być szansą dla 19-latka na zebranie cennego doświadczenia: „Chcemy, aby drugi zawodnik po Janku Sobocińskim zbierał szlify w postaci regularnej gry w innym klubie. Damian został wypożyczony na 1.5 roku, jednak w każdym okienku transferowym mamy „furtkę”, by skrócić wypożyczenie. Byłoby świetnie, gdyby dzięki, miedzy innymi Damianowi, zespół Warty osiągnął swój cel w tym sezonie, a Damian wrócił do nas mocniejszy za 5 miesięcy. Czy tak się stanie, czas pokaże.” – stwierdził Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy ŁKS-u.

Warta Sieradz zajmuje obecnie 16. miejsce w III lidze (grupa I). Wiosną sieradzanie będą walczyć o utrzymanie i trzymamy mocno kciuki, aby wraz z Damianem udało się ten cel zrealizować.

POWRÓT


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]