Aktualności

Jest na czym budować. ŁKS 1:0 Rozwój

9
04 / 11 / 2017


Zgodnie z oczekiwaniami mecz z młodą ambitną drużyną z Katowic nie był dla ełkaesiaków spacerkiem. Zwycięstwo 1:0 po bramce Łukasza Zagdańskiego naszym piłkarzom z pewnością się jednak należało.

Ostatni w 2017 roku mecz ełkaesiaków na własnym stadionie miał wspaniałą oprawę. Piękna pogoda, prawie komplet publiczności oraz masa atrakcji dla kibiców (jak państwu podobała się nowa-stara maskotka „Bodzio”?) zapowiadały udane popołudnie przy al. Unii Lubelskiej 2. Reszta należała do piłkarzy.

ŁKS rozpoczął pierwszy ligowy pojedynek z Rozwojem Katowice w najsilniejszym składzie (tym razem na ławce rezerwowych zasiedli m.in. Tomasz Margol, Paweł Pyciak i Krystian Pieczara). A rywal? Katowiczanie przyjechali do Łodzi mocno osłabieni, ale kilka dni temu trener gości, Marek Koniarek powiedział swoim podopiecznym: – „Nie patrzmy na to, w jak okrojonym składzie jedziemy”.

Przyjezdnym miało więc nie zabraknąć ambicji i trzeba przyznać, że początek spotkania należał do nich. Przypominał zresztą ostatni ligowy pojedynek w Łodzi, bo jak wtedy Garbarnia, tak teraz Rozwój często gościli w polu karnym ŁKS-u skutkiem czego kilka razy „zakotłowało” pod bramką Michała Kołby. ŁKS obudził się dopiero przed upływem pierwszym kwadransa i od razu… zdobył gola.

W 14. minucie bardzo aktywny w tym spotkaniu Patryk Bryła znakomicie dośrodkował z prawej strony boiska na pole karne rywala, a spod opieki obrońców urwał się Łukasz Zagnański, który pięknym strzałem głową umieścić futbolówkę w bramce (1:0). Jak słusznie zauważył po spotkaniu trener Koniarek – ten gol ustawił mecz.

Ambitna i bardzo młoda drużyna z Katowic dzielnie próbowała przeciwstawić się faworytowi, brakowało jej jednak argumentów stricte piłkarskich. Łodzianie natomiast zdołali szybko opanować sytuację, szkoda jedynie że znów zawodzili pod bramką rywala. W pierwszej połowie oglądaliśmy jeszcze słabe uderzenie z dystansu Ievgena Radionova i niezłe w wykonaniu Bryły (piłka poszybowała nad poprzeczką).

W drugiej z kolei – po kilkunastu minutach optycznej przewagi gości, groźnie na bramkę Bartosza Solińskiego uderzali Paweł Pyciak (kąśliwy strzał z ostrego kąta w 73. minucie), Jakub Kostyrka (dwie minuty po próbie Pyciaka rezerwowy przeprowadził solową akcję, jego strzał został jednak zablokowany) i w 88.minucie Patryk Bryła, który choć rozgrywał dobre zawody, tak jak w pierwszej połowie (a i w poprzednich spotkaniach) przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W doliczonym czasie gry wydawało się, że ambitny pomocnik dopnie swego, bo po jego akcji piłkę ręką w polu karnym zagrał Sebastian Olszewski i sędzia wskazał na jedenasty metr. Niestety, zamiast do siatki posłał Bryła futbolówkę Panu Bogu w okno. To pudło z rzutu karnego, i słabszą postawę całego zespołu (przyznał to nawet po meczu trener Jacek Janowski) wybaczyć tym razem możemy, znów bowiem łodzianie zgarnęli trzy cenne punkty. A skuteczność? Mamy nadzieję, że i na efektowne zwycięstwa przyjdzie jeszcze czas w tym sezonie. Na razie należy się cieszyć z wysokiego miejsca w tabeli drużyny i znakomitej oprawy spotkania. Jest na czym budować.


16. kolejka II ligi / ŁKS Łódź 1:0 Rozwój Katowice (1:0)

  • Bramki: 1:0 Zagdański 14.
  • Żółte kartki: Pyciak, Widejko, Kostyrka – Kaletka.
  • Sędziował: p. Lizak z Poznania.
  • Widzów: 5012.

Składy:

  • ŁKS: Kołba- Widejko, Juraszek, Rozwandowicz, Rozmus (69 Pyciak), Pyrdoł, Bryła, Kocot, Guzik (46 Kostyrka), Zagdański, Radionov (66. Pieczara).
  • Rozwój: Soliński – Kowalski, Czekaj, Szeliga, Mońka, Kamiński (76 Barwiński), Jaroszek, Płonka, Paszek, Lazar, (68 Olszewski), Żak

Remek Piotrowski

POWRÓT
Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

NEWSLETTER

ZAPISUJĄC SIĘ NA NEWSLETTER OŚWIADCZAM, ŻE ZAPOZNAŁEM SIĘ Z REGULAMINEM I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH

FreshMail.pl

NEWSLETTER ŁKS

Zapisz się i bądź na bieżąco

FreshMail.pl