Aktualności

Czas na pierwszy sparing. Rywalem Elana

17
18 / 01 / 2019

W sobotę piłkarze ŁKS-u po raz pierwszy w tym roku zaprezentują się kibicom w warunkach „bojowych”. Rywalem ełkaesiaków będzie Elana Toruń, a sparing z drugoligowcem rozpocznie się w sobotnie południe. Wstęp dla kibiców – wyłącznie od strony ul. Minerskiej.

Przygotowujący się do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi łodzianie w planach mają kilka meczów sparingowych, a formę będą szlifować także za granicą. Zanim jednak podopieczni trenera Kazimierza Moskala udadzą się na południe Turcji, czeka ich seria gier kontrolnych w kraju.

Pierwszym tegorocznym rywalem ŁKS-u będzie drugoligowa Elana Toruń. To etatowy sparingpartner ełkaesiaków, z zespołem tym łodzianie mierzyli się przecież i rok temu (styczniowa porażka 0:1 przy ul. Minerskiej) i latem, przed rozpoczęciem zmagań na zapleczu ekstraklasy (w lipcu w Toruniu znów o jedną bramkę lepsi okazali się rywale).

To wymagający rywal, który w rozgrywkach drugiej ligi zajmuje po pierwszej rundzie wysoką i premiowaną awansem trzecią lokatę. Piłkarze z Torunia zgromadzili 36 punktów (9 zwycięstw, 9 porażek i tylko 3 porażki), a do prowadzącego w tabeli Radomiaka tracą tylko pięć „oczek”. Warto dodać, że dla Elany mecz z ŁKS-em będzie już trzecim w tym roku sprawdzianem, wcześniej bowiem torunianie wygrali 3:1 z Ursusem Warszawa i pokonali aż 8:0 rywala zza miedzy – Pomorzanina.

Oczywiście wyniki meczów sparingowych, o czym często przypominają nam trenerzy, mają drugorzędne znaczenie, tym niemniej jesteśmy ciekawi jak na tle nieźle już przecież „rozegranej” w 2019 roku drużyny z Torunia zaprezentuje się nasz zespół. „Rycerze Wiosny” treningi rozpoczęli przed kilkunastoma dniami, piłkarze palą się do pracy, z pewnością stęsknili się także za boiskową rywalizacją.

Co godne podkreślenia drużyna trenuje w komplecie, w zajęciach bierze udział nawet zmagający się jesienią z poważną kontuzją bramkarz Michał Brudnicki, a w starciu z drugoligowcem być może zadebiutują w łódzkim zespole (choć jeszcze nie w meczu o stawkę) sprowadzeni zimą Adrian Klimczak i Łukasz Sekulski.

Mecz z Elaną Toruń rozpocznie się w sobotę 19 stycznia o godz. 12:00 na boisku przy ul. Minerskiej. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, wejście dla kibiców na obiekt tylko od strony ulicy Minerskiej.

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]