100 lat dla Artura Kościuka!

22 / 06 / 2017

Dzisiaj (22 czerwca) urodziny obchodzi wychowanek Łódzkiego Klubu Sportowego – Artur Kościuk. Na boisku słynął z waleczności, agresywności i dobrej gry głową, do dziś znany jest z przywiązania do biało-czerwono-białych barw. Kościuk urodził się w 1974 roku w Łodzi i swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął przy al. Unii Lubelskiej 2. Do pierwszej drużyny „Rycerzy Wiosny” […]

Kościuk urodził się w 1974 roku w Łodzi i swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął przy al. Unii Lubelskiej 2. Do pierwszej drużyny „Rycerzy Wiosny” trafił na początku lat 90. i przez sześć kolejnych lat wystąpił w 59 meczach ligowych (jeśli nie mylimy – zadebiutował 6 czerwca 1992 roku w przegranym 2:1 meczu z Hutnikiem w Krakowie). Był członkiem drużyny, która w 1993 roku sięgnęła po wicemistrzostwo Polski, a rok później zajęła 4. miejsce w lidze i zagrała w finale pucharu Polski.

Kościuk wystąpił w tym prestiżowym pojedynku na stadionie Legii („Wojskowi” wygrali 2:0), zagrał też potem w meczach ze słynnym FC Porto. Do ŁKS-u jako piłkarz powracał w sumie dwukrotnie – w 1998 roku i w 2005 roku.

W prawie 130 meczach w barwach ŁKS-u zdobył dwa gole (w 2000 roku w wygranym w Łodzi 4:3 meczu z Pogonią Szczecin oraz w 2005 roku w zremisowanym 2:2 spotkaniu ze Szczakowianką Jaworzno).

Reprezentował też barwy innych klubów, m.in. Polonii Warszawa, KSZO Ostrowiec Św., Górnika Łęczna, GKS-u Bełchatów i Odry Wodzisław Śląski, ale nawet podczas gry dla tych klubów nigdy nie zapomniał o ŁKS-ie. W 2001 roku po wygranym przez Odrę meczu na stadionie Widzewie, Kościuk a oprócz niego także grający wówczas w tej drużynie Odry dwaj inni byli ełkaesiacy – Ariel Jakubowski i Marek Saganowski, cieszyli się ze zwycięstwa w koszulkach ŁKS-u.

Jubilatowi życzymy spełnienia marzeń!