Akademia ŁKS Łódź

Obiekty treningowe

AKTUALIZACJA 09 / 10 / 2018

Profesjonalna baza szkoleniowy przy ul. Minerskiej

Zawodnicy Akademii ŁKS mogą na co dzień korzystać z oddanej do użytku w 2018 roku bazy szkoleniowej przy ul. Minerskiej w Łodzi. Na terenie o powierzchni 51 838 metrów kwadratowych powstał kompleks treningowo-meczowy, w skład którego wchodzą m.in. trzy nowe, pełnowymiarowe i oświetlone boiska piłkarskie z nawierzchnią naturalną, sztuczną i hybrydową. Pomiędzy dwoma ostatnimi stanęła kryta trybuna o pojemności 840 miejsc – po 420 na każdą stronę.

Do dyspozycji jest również plac treningowy dla bramkarzy oraz budynek socjalno-sportowy z: szatniami dla zawodników i sędziów, biurami, salą konferencyjną, pomieszczeniami gospodarczymi, siłownią i tarasem widokowym. Na terenie ośrodka znalazł się również parking dla ok. 60 samochodów osobowych i trzech autobusów. Obiekt spełnia m.in. warunki do rozgrywania spotkań IV ligi i Centralnej Ligi Juniorów. Uzupełnia go wybudowane kilka lat wcześniej sztuczne boisko.

W niedalekiej przyszłości obok mają powstać hotel i bursa.

Boisko hybrydowe przy al. Unii Lubelskiej

Do dyspozycji Łódzkiego Klubu Sportowego pozostaje również boisko z nawierzchnią hybrydową usytuowane tuż obok Stadionu Miejskiego przy al. Unii Lubelskiej.

Innowacyjne rozwiązanie polegające na wsiewaniu wyselekcjonowanej naturalnej trawy w specjalnie przygotowaną matę z włókien syntetycznych sprawia, że murawa staje się niezwykle wytrzymała przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości gry. Boisko hybrydowe przy al. Unii posiada oświetlenie, co niewątpliwie jest jego dodatkowym atutem.